rowerem do pracy

KRAJOWY PUNKT CERTYFIKACJI

ul. Jana Heweliusza 29

80-861 Gdańsk

Certyfikacja została wprowadzona przez Europejską Federację Cyklistów, 
aby ustanowić europejski standard dla pracodawców przyjaźnie nastawionych do pracowników wykorzystujących rower jako środek transportu do pracy.

Certyfikat przyznawany jest firmom promującym jazdę na rowerze wśród pracowników poprzez tworzenie wewnętrznej kultury rowerowej oraz trwałe wdrażanie udogodnień dla rowerzystów. Taka sama procedura oceny obowiązuje we wszystkich 14 krajach partnerskich, w których wprowadzono certyfikację.

CO OCENIAMY

Sześć obszarów podlegających ocenie

Europejski standard
w Twojej firmie

Zarejestruj się

Zobacz szczegóły i koszty

Dowiedz się więcej

KONTAKT

Aby rozpocząć proces samooceny, kliknij w poniższy link i zarejestruj konto swojej firmy - możesz to zrobić jako osoba decyzyjna lub jako pracownik odpowiedzialny za takie działania w Twojej firmie. Po rejestracji otrzymasz dostęp do wewnętrznej części strony - panelu certyfikacji. 

SAMOOCENA

Zarejestruj się
już teraz!

Skontaktuj się z nami

Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania lub wątpliwości

W zależności od ilości punktów uzyskanych podczas audytu, firma może otrzymać certyfikat złotego, srebrnego lub brązowego poziomu. Uzyskany poziom będzie widoczny na otrzymanym certyfikacie i tabliczce. 

POZIOMY

Złoty, srebrny
i brązowy

PROCES CERTYFIKACJI

Certyfikacja
w 3 prostych
krokach

Zgłoszenie do audytu

Uzyskaj wymaganą liczbę punktów
i zgłoś firmę do audytu. Zgłoszenie wiąże się z opłatą za Certyfikację.

PRACODAWCY CERTYFIKOWANI W POLSCE:

Liczne badania udowodniły, że wykorzystywanie roweru jako środka transportu do pracy pozytywnie wpływa na wiele czynników, a pracodawcy są w tym procesie ważnym ogniwem. Certyfikacja umożliwia sprawdzenie istniejących warunków w firmie i pomaga w mądrym wprowadzaniu nowych udogodnień dla pracowników.

KORZYŚCI

Dlaczego warto?

Korzyści prozdrowotne i społeczne

Pracownicy dojeżdżający rowerem do pracy mniej chorują, są szczęśliwsi i odstresowani, dzięki czemu pracują wydajniej i efektywniej. Liczba dni, w których pracownicy przebywają na zwolnieniu chorobowym jest o 1/3 niższa w przypadku osób dojeżdżających do pracy na rowerze, co oznacza wymierne oszczędności dla pracodawcy. Aktywność fizyczna związana z miejscem pracy to także zwiększanie integracji i motywacji zespołu, co zapobiega rotacji personelu. 

Niższe koszty i oszczędność czasu

Parkowanie rowerów wymaga mniej miejsca i mniej czasu niż parkowanie samochodów. Na miejscu parkingowym dla jednego samochodu (12m2) można zaparkować aż 7 rowerów i nie trzeba tracić czasu, aby to miejsce znaleźć. Ponadto rowery, również te służbowe, pozwalają na zmniejszenie kosztów paliwa.

Pozytywny wpływ na PR i CSR

Zmniejszenie wpływu na środowisko - firma może pochwalić się wkładem w ochronę klimatu. Promowanie aktywnej mobilności wśród pracowników doskonale wpisuje się w koncepcję społecznej odpowiedzialności biznesu. W efekcie firma cieszy się wizerunkiem nowoczesnego i dbającego o personel pracodawcy.

Wsparcie ekspertów i europejskie uznanie

Certyfikacja oznacza także kompleksową opiekę ekspertów nad polityką rowerową firmy. Pozwala to na wprowadzanie udogodnień zgodnie z europejskimi standardami, a także na mądre dysponowanie środkami przeznaczanymi na ten cel. 

Pracownicy dojeżdżający

na rowerze do pracy

mają niższe wartości BMI

 

 

rowerzyści

24,01

 


użytkownicy samochodów

25,66

 


i uzyskują zauważalnie wyższy

wynik w kryterium

dobrego samopoczucia.

 

Liczba dni, w których

pracownicy przebywają

na zwolnieniu chorobowym

jest o

 

1/3
niższa 


w przypadku pracowników
dojeżdżających do pracy
na rowerze.

 

 

 

 

Na miejscu parkingowym
dla jednego samochodu

 

12m2

 

można zaparkować

 

aż 7

 

rowerów

 

rowerem do pracy

Kontakt

Samoocena

Szczegóły i koszty

Certyfikacja w 3 krokach

rowerem do pracy
rowerem do pracy
rowerem do pracy