Zaloguj się

KORZYŚCI

Pracownicy są bardziej produktywni i zdrowsi

Liczba dni, w których pracownicy przebywają na zwolnieniu chorobowym, jest o 1/3 niższa niż przypadku pracowników dojeżdżających do pracy na rowerze. Mniejsza liczba dni chorobowych oznacza wymierne oszczędności dla pracodawców. Pracownicy dojeżdżający na rowerze do pracy mają niższe wartości BMI (rowerzyści: 24,01 / użytkownicy samochodu: 25,66) i uzyskują zauważalnie wyższy wynik w kryterium dobrego samopoczucia (rowerzyści: 60,61 / użytkownicy samochodu: 54,61). Szczęśliwi i odstresowani pracownicy pracują wydajniej i efektywniej. Z danych wynika, że aktywność fizyczna związana z miejscem pracy wiąże się ze zwiększoną produktywnością
i lepszym zdrowiem oraz motywacją zespołu, a nawet zapobiega rotacji personelu. Jak pokazują doświadczenia organizacji kampanii społecznych „Rowerem do pracy” oraz „Ogólnopolska Gra Rowerowa”, promowanie rowerowych dojazdów do pracy sprzyja integracji zespołu i pozytywnym emocjom w miejscu pracy. 

Nie jesteś
przekonany?

Skontaktuj się z nami, postaramy się

rozwiać Twoje wątpliwości.

 

Imię i nazwisko:
Firma:
E-mail:
Treść pytania:
Wyślij
Wyślij
Pytanie zostało wysłane — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Niższe koszty

Parkowanie rowerów wymaga mniej miejsca niż parkowanie samochodów: na miejscu parkingowym dla jednego samochodu (12 m2) można zaparkować
aż 7 rowerów. Więcej pracowników wykorzystujących rower w dojazdach do pracy obniża koszty paliwa - prywatne lub firmy. Podobny mechanizm zachodzi w przypadku wykorzystania rowerów do odbywania krótszych podróży służbowych.

Bardziej punktualni pracownicy i lepsza mobilność

Pracownicy wykorzystujący rowery zyskują lepszą dostępność do miejsca pracy, mogą szybciej znaleźć miejsce parkingowe i rzadziej się spóźniają. 

Wizerunek firmy i korzyści dla środowiska

Zmniejszenie wpływu na środowisko i redukcja hałasu – firma może pochwalić się wkładem w ochronę klimatu. Promowanie aktywnej mobilności wśród pracowników doskonale wpisuje się w koncepcję społecznej odpowiedzialności biznesu. W efekcie firma cieszy się wizerunkiem nowoczesnego i dbającego o personel pracodawcy.